FAQ - Czym są tagi i jak ich używać?

→ Czym są tagi i dlaczego niektóre przypisują się automatycznie? Dlaczego jak je usuwam, to pojawiają się ponownie? Jak ich używać?

Tagi służą do przypisania najemcy do określonej grupy/tagu. Po przypisaniu najemców do tagu (na Karcie najemcy), możesz ich filtrowa, wybierając dany tag na Licie najemców czy też przy wysłaniu Wiadomoci.

Tagi przypisywane automatycznie:

  • brakoc - przy dodawaniu Należności przyszłej na Karcie najemcy możesz uzupełnić podwyższenie czynszu/rabat ze względu na brak OC. W tym przypadku najemca jest automatycznie oznaczany tym tagiem. Najemca oznaczany jest również w przypadku, gdy data ważności OC minęła. Tag znika po wpisaniu nowej daty ważności OC 
  • brakporęczenia - w przypadku dodania na karcie najemcy Poręczyciela jest on automatycznie oznaczany tym tagiem. Tag znika w momencie zaznaczenia checkboxa " Jest podpisane poręczenie" na Karcie najemcy w sekcji Poręczyciele.
  • brakumowyopracę - gdy w Należności przyszłej na Karcie najemcy wybierzemy podwyższenie czynszu/rabat ze względu na brak dostarczonej umowy o pracę, do najemcy automatycznie przypisze się ten tag. Przypisze się on równie w momencie, gdy minie data ważności umowy. Tag znika po wpisaniu nowej daty ważności umowy. 
  • brakrozliczeniapoczątkowego - pojawia się wtedy, jeśli najemca jest zakwaterowany w nieruchomości, która ma utworzone liczniki z metodą rozliczania wg zużycia lub zaliczkowo. Jeśli rozliczasz się ryczałtem, edytuj licznik i zmień na sposób rozliczenia ryczałt, tag zniknie po kilku minutach. 

Pozostałe tagi (przypisywane ręcznie):

  • przedużamyumowę - możesz oznaczyć najemcę tym tagiem, gdy wyrazi chęć przedłużenia umowy na kolejny rok. Dzięki temu na Karcie nieruchomoci oraz na podstronie Wolne pokoje/mieszkania będzie widoczna informacja o tym, że najemca przedłuża umowę. 

Ważne

Po podpisaniu nowej umowy tag należy usunąć, w przeciwnym wypadku na Karcie Nieruchomoci w sekcji Pokoje i Lokatorzy będziemy mieli zaznaczone pole "Przedłuża umowę", co może rodzić problemy w przyszłym sezonie.

  • nieprzedłuża - możesz oznaczyć najemcę tym tagiem, gdy zapowiedział, że nie będzie przedłużał umowy lub nie chcesz z nim podpisywać kolejnej umowy. Po oznaczeniu tym tagiem najemca pojawia się w sekcji Wolne pokoje/mieszkania.
  • szukamyzanajemcę - możesz oznaczyć najemcę tym tagiem, gdy w jego imieniu szukasz zastępstwa. Pokój takiego najemcy pojawi się na licie Wolne pokoje/mieszkania z odpowiednim oznaczeniem. Jeśli korzystasz z portalu Flater, warto zmienić datę "dostępny od" na karcie nieruchomości, aby odzwierciedlała rzeczywistość.
  • zwrotkaucji - najemcę oznaczamy tym tagiem, gdy skoczyła mu się umowa najmu (najlepiej w momencie wykwaterowania go z pokoju), aby pamiętać o zwrocie kaucji. Tym tagiem najemcę można oznaczyć ręcznie lub automatycznie rozliczając kaucję
  • Możesz dodawać swoje własne tagi do najemców, wedle upodobań. Pojawią się one w zapisanych tagach do wyboru w przyszłości w polu Tagi na Karcie najemcy. Wystarczy zacząć wpisywać dany tag, a tagi proponowane rozwiną się poniżej.

Jeśli użyjesz tagów automatycznych, a nie są spełnione opisane powyżej warunki, to tagi zniknął. Możesz je jednak modyfikować, nadając własną nazwę np. zamiast brakoc użyć brak ubezp.OC itd.

Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami