Flater - Prezentacja ofert w internecie

Flater to portal do prezentacji własnych ofert w internecie, który jest zsynchronizowany z SON.  Jeśli któraś z ofert nie jest dostępna w danym okresie – taka informacja pojawi się również na portalu. Najemca będzie mógł przejrzeć aktualne lub wszystkie oferty, które są dostępne w Twoim portfelu, zobaczyć ich lokalizację oraz aktualną cenę. Przykładową stronę Flater znajdziesz tutaj https://pokojekrakow.pl.

Na portalu możesz dowolnie konfigurować dostępność pokoi oraz dostosować cenę do okresu, na jaki może zostać wynajęte mieszkanie/pokój. 

W tym artykule dowiesz się:

Co różne opcje cenowe oznaczają dla Ciebie?

1. Wersja Podstawowa – wyświetlasz swoje oferty najmu, umożliwiając najemcy przeszukanie ofert dzięki mapie i filtrom. Otrzymasz link do swojego konta na subdomenie flater.pl. Najemca może skontaktować się z Tobą telefonicznie lub przez e-mail. Koszt: Użytkownicy SONa, otrzymują tę wersję systemu bezpłatnie.
2. Wersja Plus – w porównaniu do wersji Podstawowej, masz możliwość dodania logotypu swojej firmy, wykorzystania swojej własnej domeny oraz silnik rezerwacji.
Koszt: 49 PLN netto miesięcznie
Szczegółowy cennik znajduje się pod adresem https://system.flater.pl

Aktywowanie dostępu do portalu

Aby aktywować dostęp do portalu, zdecyduj, jakiej sub domeny lub domeny do tego użyć. 
1) Może to być dowolna nazwa (o ile nie będzie już zajęta) na domenie flater.pl, czyli na przykład pokoje.flater.pl.
2) a) Jeśli chcesz użyć swojej subdomeny (np. pokoje.twojadomena.pl), dodaj rekord CNAME w konfiguracji DNS i skieruj go na cname.flater.pl podobnie jak przy kierowaniu sub domen w SON: Przejście na wersję PRO

    b) W przypadku gdy chcesz użyć swojej domeny (np. pokojewwarszawie.pl), spróbuj dodać rekord CNAME w konfiguracji DNS i skieruj go na cname.flater.pl. Jeśli jest to nie możliwe u Twojego dostawcy, dodaj rekord A w konfiguracji DNS i skieruj go na adres IP: 54.38.56.241
Po wykonaniu tych operacji pod Twoim adresem powinna pojawić się nasza grafika:
Następnie napisz do nas, klikając na ikonkę  Pomoc w SON, aktywujemy portal na Twojej domenie.

Kolejne kroki


Uzupełnij ogólne ustawienia portalu

1. Do portalu możesz zalogować się tutaj klikając w SONie przycisk:

2. Następnie kliknij na sekcje Profil i Ustawienia Strony.

Ustaw widoczność konkretnej nieruchomości na Flaterze
1. Otwórz edycję nieruchomości:
2. Ustaw ofertę jako widoczną:
Edytuj ofertę

  • W przypadku nieruchomości wynajmowanej jako całość kliknij w edycję oferty na karcie nieruchomości:

  • w przypadku nieruchomości wynajmowanej na pokoje: 

1. Kliknij na edycję danego pokoju: 
2. A następnie na edycję oferty:
Ustaw okres najmu i ceny

System Flater.pl umożliwia ustawienie zaawansowanych strategii cen oraz okresów najmów. Każda ze strategii ustawiana jest indywidualnie na daną ofertę.

  1. Aby ustawić strategię cen oraz okresów najmu, wejdź w „edycję oferty”
  2. W sekcji 2. Ceny, należy aktywować Dodatkowe opcje cenowe – Okresy zdefiniowane, oraz nacisnąć: „Dodaj kolejny okres”.

3. Wypełniamy wszystkie pola ustawienia danego okresu zdefiniowanego. Każdy z okresów zdefiniowanych może mieć inną cenę. Jeśli ustawiony okres jest dla nas standardowym, pożądanym okresem najmu i wiemy, że w przyszłym roku lub sezonie najmu, będziemy chcieli skorzystać z podobnych ustawień, możemy zaznaczyć opcję „Jeśli powyższy okres przeminie, zmień następnego dnia automatycznie na kolejny rok. 

4. Zdefiniowane okresy najmu pozwolą potencjalnemu najemcy złożyć rezerwację tylko na okres, który ustawiłeś. Jeśli jednak chcemy wprowadzić elastyczność w rozpoczęciu najmu, możemy zaznaczyć opcję Elastyczna wprowadzka, oraz wybrać w jakim czasie, licząc od daty dostępności, pozwalamy na rozpoczęcie najmu.
Obie opcje od strony użytkownika wyglądają tak jak poniżej. 

a) Zdefiniowany okres najmu:
b) Zaznaczona opcja: Elastyczna wprowadzka (10 dni).

5. Jeśli chcemy ponadto umożliwić potencjalnemu najemcy wybór daty wyprowadzki inny niż zdefiniowany, zaznaczamy opcję Włącz najem elastyczny. Dla tej opcji możemy ustawić inną cenę niż, przy cenach zdefiniowanych. Dla tej opcji włączonej możemy ustawić również opcję Elastyczna wprowadzka, co oznacza, że zdecydujemy z ilu dni, najemca może wybrać start najmu, licząc od dnia pierwszej dostępności.


Praktyczne użycie wszystkich opcji w strategii najmu, oznacza najczęściej, że ustawiamy okres najmu, który jest najbardziej pożądany dla wynajmującego (np. cały rok od września do września) po danej cenie bazowej, zazwyczaj najniższej. Jeśli są kolejne okresy np. osobne semestry, które są dla wynajmującego akceptowalne, możemy je zdefiniować po cenie wyższej.

Opcja „Elastycznej wprowadzki” umożliwi najemcy wybór konkretnego dnia rozpoczęcia najmu. Natomiast jeśli chcemy dać możliwość składania rezerwacji w datach dowolnych dla najemcy, ale po cenie wyższej (jeśli nie wybrane są daty z okresów zdefiniowanych), możemy ustawić taką cenę w formularzu ustawień.

Jeśli oferta nie wyświetla się na portalu, należy sprawdzić, czy jest włączona bezpośrednio na portalu Flater:

Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami