Podpis online

Uruchomiliśmy możliwość podpisywania dokumentów online, za pomocą potwierdzenia e-mail i sms. Dzięki tej funkcji możesz w szybki i bezpieczny sposób przesłać najemcy umowę najmu, aneks itp. Najemca natomiast może podpisać ten dokument, będąc w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu. 
Ta usługa jest dodatkowo płatna i wynosi  29,00 zł brutto  / miesiąc


W tym artykule dowiesz się:


Aktywacja


Aby aktywować usługę podpisu zdalnego, przejdź do Ustawień globalnych, a następnie do zakładki Inne usługi.


Uprawnienia

Upewnij się, że użytkownik, który będzie zdalnie podpisywać dokumenty, posiada do tego uprawnienia:

Jeśli będziesz podpisywać umowy w SON (na karcie najemcy), w polu numer telefonu użytkownika można wpisać ogólny numer firmowy, nawet numer stacjonarny. 


Procedura podpisywania dokumentu


1
Wygeneruj dokument w SON. Możesz podpisać też inny dokument – wystarczy dodać go w formacie PDF.
2
Zaznacz jeden lub więcej dokumentów, które chcesz przesłać do podpisania
3
Następnie kliknij przycisk "Przygotuj dokumenty do podpisu"
4
Wypełnij formularz, nazwa dla paczki dokumentów, oraz treść komunikatu pojawi się w mailu wysłanym do najemcy. Jeśli na przykład rodzice chcieliby się dodatkowo zapoznać z treścią dokumentów — możesz ich dodać jako osoby tylko do wglądu. Otrzymają link do umowy, ale nie będą mogli jej podpisać.
5
Następnie poczekaj, aż najemca podpisze dokument, lub podpisz go od razu, klikając tutaj:
6
Po podpisaniu dokumentu przez obie strony, na końcu pliku zostanie dodana macierz podpisów razem z pieczęcią elektroniczną.

Ważne

Biorąc pod uwagę aktualne utarte orzecznictwo sądów, rekomendujemy, aby z tego rozwiązania korzystać przy wszelkich dokumentach oprócz poniższych przypadków: 

  • Umowa poręczenia 
  • Umowa najmu na okres powyżej 12 miesięcy 
  • Umowa najmu okazjonalnego (ALE jeśli notarialne poświadczenie najemcy o poddaniu się egzekucji zostanie dostarczone, to samą umowę można podpisać w formie elektronicznej)
  • Umowa najmu instytucjonalnego 
  • Poręcznie
  • Weksel

Reszta umów wymaga jedynie formy dokumentowej, która pozwala na złożenie oświadczenia woli w sposób umożliwiający ustalenie osoby składającej oświadczenie. „Ustalenie osoby” nie musi zapewniać jej identyfikacji, tak jak ma to miejsce w przypadku podpisu własnoręcznego.

Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami