Panel właściciela

W SON stworzyliśmy specjalną przestrzeń, gdzie właściciel zarządzanego mieszkania może podejrzeć wszystkie rzeczy związane z jego mieszkaniami.

Panel właściciela znajduje się pod innym adresem niż panel administracyjny i został wybrany przy przechodzeniu na wersję PREMIUM. 

Zazwyczaj jest to: 

  • panel.nazwatwojejdomeny.pl (jeśli korzystasz ze swoich domen)
  • lub twojanazwa.panelnajemcy.pl (jeśli korzystasz z naszych domen)

Możesz go sprawdzić logując się do panelu właściciela z poziomu jego karty:
W pasku adresu przeglądarki jest link, który można przesłać właścicielom (jest to ten sam link, co dla panelu najemcy):

Aby udostępnić właścicielowi dostęp do panelu, wystarczy przesłać mu link, pod którym może się zalogować. Instrukcja dla właściciela znajduje się tu. Po przejściu na ten adres właściciel wybiera przycisk Pierwsze logowanie i wpisuje adres mail, który podał przy podpisywaniu umowy - jest wpisany na karcie właściciela. 
Logowanie następuje na podstawie maila i automatycznie wygenerowanego hasła, które przychodzi na wskazaną skrzynkę. 
Po zalogowaniu się na swoje konto właściciel widzi uproszczony widok SON'a z wszystkimi niezbędnymi informacjami jak stan zadłużenia, ilość dłużników, zgłoszenia (stan i historia), a także liczba nieruchomości i najemców oraz stan zakwaterowania. Może podejrzeć nieruchomości (zobaczyć Kartę nieruchomości) oraz sprawdzić kto w nich mieszka.
Właściciel może samodzielnie pobrać raporty takie jak: raport wpływów (gdzie może wybrać kilka opcji: z uwzględnieniem/lub nie kaucji, tylko wprowadzone ręcznie lub/i z podziałem na mieszkania), zobowiązań (z podziałem na nieruchomości), liczników (również z podziałem na nieruchomości) itp.

Co w panelu widzi właściciel?


→ Opcje

Na karcie właściciela w sekcji Kontakt możesz włączyć dodatkowe opcje podglądu panelu:


→ Faktury

Właściciele w swoim panelu widzą jedynie zatwierdzone faktury oraz dokumenty, dla których została włączona widoczność np. umowa najmu. 
  1. faktura niezatwierdzona/niewidoczna w panelu właściciela
  2. faktura zatwierdzona/widoczna w panelu właściciela


→ Dokumenty

Aby włączyć widoczność dokumentów w panelu właściciela, wystarczy przy danym dokumencie kliknąć ikonę oka (na karcie właściciela):

  1. dokument nie jest widoczny w panelu właściciela
  2. dokument widoczny w panelu właściciela 

A na karcie nieruchomości ikonę człowieka:
  1. włączenie widoczności w panelu właściciela
  2. włączenie widoczności dokumentu w panelu najemcy


Podgląd od strony administratora

Do panelu właściciela można wejść również nie będąc właścicielem, aby zobaczyć jak ten panel wygląda. Robimy to przez tzw Backdoor. Kartę właściciela w sekcji Dane teleadresowe:

Jeśli nie pamiętasz, jaki jest Twój adres panelu właściciela, możesz go łatwo sprawdzić, klikając przycisk "Panel" na Karcie właściciela. Adres w przeglądarce jest adresem panelu, który można podać właścicielowi. 


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi? Sprawdź najczęściej zadawane pytania


Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami