FAQ - Najemca przenosi się do mieszkania u innego właściciela w ramach tej samej firmy zarządzającej

→ Najemca przenosi się do mieszkania u innego właściciela w ramach tej samej firmy zarządzającej
W przypadku zmiany mieszkania przez najemcę, na mieszkanie u innego właściciela sugerujemy utworzenie nowej karty najemcy. 
1. Nowy właściciel nie będzie miał wglądu w rozliczenia z poprzednim właścicielem (w szczególnoci w umowy najmu i faktury, gdzie są dane poprzedniego właściciela)
2. poprzedni właściciel nie będzie miał wglądu w dane nowego właściciela
Podobnie ma się sytuacja z kaucją: W SON nowy najemca = nowa kaucja. Gdy najemca wyprowadza się od jednej osoby i przechodzi do innej, to musi wpłacić oddzielną kaucję. 
Jeśli kaucja przechodzi od jednego właściciela do drugiego, to:
  • w przypadku wspólnego konta dla wszystkich mieszkań zarządzanych można przeksięgować kaucję między kartami najemcy (klikając na numer operacji, a następnie Przeksięguj):

  • Jeśli każdy właściciel ma swoje subkonto,  trzeba zrobić fizyczny przelew między kontami. Na karcie najemcy (z której przeksięgowujemy płatność) należy dodać operację rozchodową, a na nowej karcie najemcy operację dodać operację przychodową. Operacji przychodowej NIE dodajemy, jeśli subkonta mają podpiętą usługę płatności masowych (automatyczne rozpoznawanie wpłat).
Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami