FAQ - Wiadomości wysłane do najemców lądują w spamie

Sprawdź artykuł, którego dotyczy to zagadnienie Komunikacji z klientami przez SON
→ Wiadomości wysyłane do najemców lądują w spamie - jak to zmienić?
Czasem otrzymujemy informację od użytkowników, że wiadomości wysyłane do najemców docierają bez załącznika, nie docierają w ogóle lub lądują w spamie.
Możesz temu w wielu przypadkach zapobiec. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy serwer pocztowy jest Twój albo wysyłasz maile z Twojej własnej domeny.
Po pierwsze, jeśli SON nie sygnalizuje błędu, oznacza to że przekazał wiadomość do Twojego serwera pocztowego bez kłopotów. Od tego momentu "władza" nad tym co się dzieje spoczywa na Twoim hostingodawcy. Jeśli wysłany mail nie dotarł do najemcy i ten twierdzi, że nie ma go nawet w spamie:
  1. Wejdź na stronę: https://www.mail-tester.com
  2. Wyślij maila z systemu na adres mailowy, który poda strona.
  3. Poczekaj chwilę i sprawdź wyniki - będzie tam opisane dokładnie co możesz poprawić, aby Twoje maile dochodziły do odbiorców.

Jeśli zastosowanie powyższych rad nie pomogło, skontaktuj się z firmą, u której masz wykupioną usługę hostingu maili, podając dokładną datę wysłania maila (łacznie z godzinami i sekundami) oraz temat maila i adres, na który był wysłany (oraz adres, z którego mail został wysłany). Hostingodawca powinien udzielić Ci informacji, co się stało oraz pomóc.

Najczęstsze błędy przy konfiguracji serwerów pocztowych to:
  • Brak rekordu SPF - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/rekord-spf
  • brak rekordu DKIM - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/dkim-uwierzytelnianie-poczty-e-mail-rekord-txt
  • Znaki inne niż Zwykłe litery i cyfry w tytule maila, czyli []-=/.,;')(*&^%$#@!

Jeśli nie wiesz, jak dodać te rekordy - skontaktuj się ze swoim administratorem. W razie czego możemy zaoferować usługę poprawnej konfiguracji poczty w miarę dostępności czasowej naszych administratorów.

Najlepsza i najskuteczniejsza metoda to zakup usługi dostarczania maili, np. od https://postmarkapp.com. Dzięki niej wiesz które z maili dotarły, a które utknęły gdzieś pomiędzy Tobą a najemcą. Postmark podpowie Ci również, dlaczego tak się stało. Polski odpowiednik to https://emaillabs.io

Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami