Komunikacja

SON umożliwia wysyłkę wiadomości do najemców oraz właścicieli. Możesz skonfigurować wiadomości wysyłane automatyczne jak np. mail powitalny, który jest wysyłany po utworzeniu konta najemcy, powiadomienie o nowym dokumencie finansowym, czy przypomnienie o płatności, a także wysyłać własne wiadomości w formie mail oraz SMS. 

W tym artykule dowiesz się:


Notyfikacje – wiadomości wysyłane automatycznie

W bardzo prosty sposób możesz skonfigurować automatyczną wysyłkę wiadomości do najemców w zależności od  sytuacji. Treść każdej notyfikacji możesz dostosować pod własne potrzeby i dowolnie ją edytować. 

Aby mieć możliwość wysyłania SMS należy skonfigurować bramkę SMS (zakładka Inne usługi w ustawieniach globalnych).

Podpis nadawcy w wiadomościach automatycznych uzupełnia się takim, jaki został ustawiony w Ustawieniach oddziału (zakładka Dane podstawowe w ustawieniach oddziału). Jeśli posiadasz kilka oddziałów, to każdy z nich może mieć skonfigurowany inny podpis.


Wysyłanie wiadomości ręcznie i podpis

Poza wiadomościami, które wysyłają się automatycznie możesz komunikować się z najemcą wysyłając maile i/lub wiadomości SMS z SON. 


Wiadomości z załącznikiem

SON daje możliwość na wysłanie wiadomości do najemcy/właściciela z załącznikiem, który jest już dodany w SON (wygenerowane z SON lub dodane skany), możemy wybrać, który/e z nich chcemy przesłać. Aby wysłać takiego maila, wystarczy wejść na Kartę najemcy/właściciela do sekcji Wiadomości. Następnie kliknąć Wyślij wiadomość. Po wpisaniu tematu oraz treści, klikamy Dalej.

Przy korzystaniu z tej opcji możemy załączyć do wiadomości dokumenty dodane wcześniej na Karcie najemcy/właściciela lub dodać pliki bezpośrednio z dysku. Wysłanie takiej wiadomości jest też możliwe poprzez menu Wiadomości lub opcję Dodaj na górnej belce w SON, jednak lista wyboru dokumentów pojawi się jedynie w przypadku wysyłania wiadomości do jednego najemcy/właściciela.


Szablony wiadomości

Jeśli często wysyłasz najemcom takie same wiadomości, możesz zapisać ich szablon, który następnym razem możesz łatwo wybrać.


Wiadomości SMS

Poza standardowymi wiadomościami wysyłanymi drogą mailową, z poziomu SON możesz również wysyłać wiadomości SMS.

Sprawdź jak skonfigurować SMS: Konfiguracja sms


Nie znalazłaś/eś odpowiedzi? Sprawdź najczęściej zadawane pytania: Komunikacja


Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami