FAQ - Zapomniałam_em dodać odczytów liczników, a faktury już się wystawiły

Sprawdź artykuł, którego dotyczy to zagadnienie należności przyszłych.

→ Zapomniałam/em uzupełnić odczytów liczników/wykwaterować najemcę/źle została ustawiona należność przyszła i potrzebuję ponownie wygenerować faktury. Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności dodaj odczyty/wykwateruj najemcę/ popraw należność przyszłą, a następnie skorzystaj z przycisku na stronie głównej  Usuń i wygeneruj ponownie faktury/naliczenia


Na głównej stronie pojawia się belka z 3 przyciskami*:

Zatwierdź - jednym przyciskiem zatwierdzamy wszystkie faktury, które od razu są wysyłane do najemcy.

Usuń i wygeneruj ponownie faktury/naliczenia - z tego przycisku korzystamy, gdy potrzebujemy poprawić jakieś naliczenie i wygenerować faktury ponownie. 

Usuń faktury/naliczenia - jeśli chcemy całkowicie usunąć faktury/naliczenia. Po skorzystaniu z tego przycisku nie ma możliwości samodzielnego wygenerowania faktur/naliczeń z należności przyszłych,

!chyba że, jest to ten sam dzień, w którym były wystawione faktury/naliczenia! 

Wtedy przejdź na kartę dowolnego najemcy, który miał mieć wystawioną w tym dniu fakturę/naliczenie i w sekcji należności przyszłe skorzystaj z przycisku "wygeneruj dzisiejsze zobowiązania"

*tylko użytkownik z uprawnieniami administratora może zatwierdzić i wysłać wystawione dokumenty
Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami