FAQ - Przedłużenie umowy

Sprawdź artykuł, którego dotyczy to zagadnienie należności przyszłych.

→ Mam najemcę, który w lipcu przedłużył umowę na kolejny rok. Jego obecna umowa kończy się w połowie września, więc chciałbym już teraz ustawić wszystko, aby pierwszego września wystawiła mu się faktura za połowę września ze starą należnością przyszłą, oraz była dodatkowa pozycja za drugą połowę września z nową ceną. Od 1 października powinny wystawiać się faktury cykliczne na kolejny rok. Jak to zrobić od razu, aby nie musieć o tym pamiętać we wrześniu?
1
Upewnij się, czy w starej należności masz zaznaczoną opcję "z wyrównaniem końcowego okresu niepełnego". Dzięki temu wystawi się faktura tylko za okres do końca danej należności przyszłej – w tym wypadku pierwsze 15 dni miesiąca.
2
Dodaj nową należność przyszłą od 16/09 i zaznacz opcję Wystaw i wyślij fakturę za niepełny okres początkowy, a następnie wybierz Stwórz należność przyszłą jednorazową na dzień, wybierając dzień wystawiania się faktur. W naszym przykładzie będzie to 01/09.
Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami