Pepe Housing - platforma dla studentów międzynarodowych

Pepe Housing to platforma najmu dla studentów międzynarodowych łącząca przyjeżdżających studentów z zagranicy (są to najczęściej studenci programu Erasmus+ z krajów Europy Zachodniej) z właścicielami mieszkań na wynajem. Zasada działania przypomina serwisy Airbnb czy booking.com, ale na rynku najmu średnio i długoterminowego.

Najważniejsze funkcjonalności Pepe Housing:

  • rezerwacje w pełni online: najemcy dokonują rezerwacji przez stronę internetową. Każda rezerwacja musi być zweryfikowana i potwierdzona przez właściciela nieruchomości. Najemca opłaca pierwszy miesiąc czynszu na rachunek Pepe Housing, a czynsz zostaje uwolniony do wynajmującego w ciągu 48h po wprowadzce najemcy.
  • rezerwacje z wyprzedzeniem: w pełni online, pozwalają na optymalizację procesu najmu.
  • wyższe stawki: ponieważ rezerwacje zwykle są na jeden lub dwa semestry, studenci zagraniczni akceptują wyższe kwoty miesięcznego czynszu w zamian za pewną elastyczność w okresach najmu. Pepe Housing posiada opcje  zróżnicowanych cen w zależności od długości najmu - np:
a) najem na 5-9 miesięcy - 150% ceny bazowej. 
b) najem na 10 miesięcy - 135% ceny bazowej.

Warunki współpracy z Pepe Housing:

  • współpraca bezterminowa, bez zobowiązań: stworzenie konta na Pepe Housing i integracja z SON/ Flater są bezpłatne, nie ma obowiązku akceptowania rezerwacji. 
  • prowizja za zaakceptowaną i opłaconą rezerwację wynosi 7% + 23% VAT z całego okresu najmu. Ceny na portalu Pepe Housing można ustawić tak, aby prowizja portalu była neutralna dla zarządcy czy wynajmującego. Faktura może być wystawiona na wynajmującego lub zarządcę.

Integracja z portalem Flater:

Posiadając konto Flater, możesz bezpłatnie zintegrować swoje konto z serwisem Pepe Housing. Wszystkie dane o ofertach przenoszone są automatycznie z SON/Flater na Pepe Housing. W przypadku dodania nowych ofert, czy danych w serwisie Flater/SON, te automatycznie zostaną przeniesione na Pepe Housing.
Jeżeli jesteś zainteresowany integracją swojego konta Flater z portalem Pepe Housing, lub masz więcej pytań, zapraszamy do kontaktu z Szymonem Chmielem pod adresem mailowym szymon@pepehousing.com.
Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami