Konfiguracja SMS

Poza standardową wysyłką wiadomości e-mail z SON możesz również wysyłać SMS. 

W tym artykule dowiesz się: 


Konfiguracja

Aby skorzystać z możliwości wysyłania wiadomości SMS z SON należy:
  1. Założyć konto na portalu https://serwersms.pl/ (link afiliacyjny) - można wybrać opcję przedpłaty - prepaid, aby przetestować funkcjonalność lub abonament. Decydując się zamiast abonamentu na wersję Prepaid, pamiętaj, aby wykupić SMS FULL, nie Eco.
  2. Po aktywowaniu konta ustawiamy nazwę nadawcy pod linkiem: https://panel.serwersms.pl/index.php?page=numerynadawcy, aby zamiast numeru telefonu pojawiała się nazwa Twojej firmy. Najlepiej od razu napisać do opiekuna konta, aby usunął wszelkie inne zbędne nazwy

3. Po zatwierdzeniu nazwy dodajemy jeszcze użytkownika API: https://panel.serwersms.pl/index.php?page=zdalnie i tak utworzony login i hasło wprowadzamy do SON - Ustawienia globalne → Inne usługi
4. Jeśli dane są poprawne, w menu wiadomości będziemy mogli wybrać opcję sms i swoją nazwę nadawcy:

Z SON można wysyłać jedynie wiadomości SMS full (z nazwą nadawcy)


SMS-y wysyłane za naszym pośrednictwem

Jeśli nie masz możliwości podpisać umowy z serwersms.pl (jesteś osobą prywatną) lub chcesz cały proces przeprowadzić szybciej, to możesz odezwać się do nas przez przycisk Pomoc w SON (Lewy dolny róg). My za Ciebie ustawiamy wszystko, aby od razu działało. Od tego momentu w menu wiadomości oraz w ustawieniach notyfikacji i zgłoszeniach będzie można wybrać wysyłkę SMS.

Koszt: od 19,00 zł brutto / miesiąc za wysyłkę do 100 SMS/miesiąc.

Po przekroczeniu tej puli naliczana jest opłata 0,19 zł brutto za każdego kolejnego SMS.

SMS za pośrednictwem SON mogą być wysyłane jedynie na krajowe numery telefonów.

Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami