Konfiguracja SMS

Poza standardową wysyłką wiadomości e-mail z SON możesz również wysyłać SMS. 


W tym artykule dowiesz się: 


Konfiguracja

Aby skorzystać z możliwości wysyłania wiadomości SMS z SON należy:
  1. Założyć konto na portalu https://serwersms.pl/ (link afiliacyjny) - można wybrać opcję przedpłaty - prepaid, aby przetestować funkcjonalność lub abonament. Decydując się zamiast abonamentu na wersję Prepaid, pamiętaj, aby wykupić SMS FULL, nie Eco.
  2. Po aktywowaniu konta ustawiamy nazwę nadawcy pod linkiem: https://panel.serwersms.pl/index.php?page=numerynadawcy, aby zamiast numeru telefonu pojawiała się nazwa Twojej firmy. Najlepiej od razu napisać do opiekuna konta, aby usunął wszelkie inne zbędne nazwy

3. Po zatwierdzeniu nazwy dodajemy jeszcze użytkownika API: https://panel.serwersms.pl/index.php?page=zdalnie i tak utworzony login i hasło wprowadzamy do SON - Ustawienia globalne → Inne usługi
4. Jeśli dane są poprawne, w menu wiadomości będziemy mogli wybrać opcję sms i swoją nazwę nadawcy:

Z SON można wysyłać jedynie wiadomości SMS full (z nazwą nadawcy)


SMS-y wysyłane za naszym pośrednictwem

Jeśli nie masz możliwości podpisać umowy z serwersms.pl (jesteś osobą prywatną) lub chcesz cały proces przeprowadzić szybciej, to możesz odezwać się do nas przez przycisk Pomoc w SON (Lewy dolny róg). My za Ciebie ustawiamy wszystko, aby od razu działało. Od tego momentu w menu wiadomości oraz w ustawieniach notyfikacji i zgłoszeniach będzie można wybrać wysyłkę SMS.
Koszt:  od 19,00 zł brutto / miesiąc  za wysyłkę do 100 SMS/miesiąc. Po przekroczeniu tej puli naliczana jest opłata 0,19 zł brutto za każdego kolejnego SMS.

Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami