Półautomatyczne rozpoznawanie wpłat

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uruchomić automatycznego rozpoznawania wpłat, możesz skorzystać z ich uproszczonej formy. Oferujemy bezpłatną usługę księgowania płatności na podstawie powiadomień mailowych z banku.

Jak działa taka usługa?

Jakie banki mają integrację z SON?

 • Alior
 • Mbank
 • Nestbank
 • Inteligo
 • PKO BP
 • Santander

Co jest niezbędne do integracji?


 1. Przez przycisk Pomoc w SON prześlij do nas: - informację, z jakiego banku będą przesyłane powiadomienia o wpłacie - dane do logowania się do maila (dedykowanego, tylko do celów raportów!), na którego będą przychodzić powiadomienia bankowe. Czyli login, hasło, adres e-mail, adres serwera imap. Nie używaj poczty onet.pl i wp.pl, (i ich pochodnych op.pl oraz o2.pl), ponieważ zdarza im się blokować maile z banku.

  Jeśli użyjesz do tego celu konta Gmail - musisz wygenerować dedykowane hasło do aplikacji. Utwórz hasło dla aplikacji SON korzystając z instrukcji od Google: https://support.google.com/accounts/answer/185833?hl=pl. W skrócie, należy włączyć weryfikację dwuetapową, klikamy na Bezpieczeństwo, hasło do aplikacji: https://i.imgur.com/kd2UE5L.png, wybieramy inna aplikacja i nazwę SON: https://i.imgur.com/DSfc4YA.png.


  Jeśli nie możesz odnaleźć tej sekcji, kliknij w ten link: https://myaccount.google.com/apppasswords


 2. Ustawienie w opcjach bankowości internetowej przesyłania informacji o nowych operacjach przychodowych na konto stworzone w pkt 1.
 3. Otrzymasz powiadomienie mailowe, gdy płatności zostaną uruchomione.
Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami