FAQ - Jak rozliczać współwłaścicieli mieszkań zarządzanych?

→ Mam mieszkanie w zarządzaniu które jest współwłasnością dwóch osób. Dla każdejgo z właścicieli mam wypłacać połowę dochodu na oddzielne konta bankowe. Chciałbym również móc generować raport dla każdego z współwłaścicieli osobno. Proszę o informację jak mogę dodać dwóch właścicieli do jednej nieruchomości i czy jest taka możliwość żeby dla każdego generować osobny raport


Na ten moment do nieruchomości można przypisać tylko 1 właściciela. Obecnie należy zdublować nieruchomość i najemcę dla każdego z właścicieli oddzielnie. Najemcy wystawia się wtedy po pół czynszu na każdym koncie. Każdemu właścicielowi można skonfigurować oddzielnie rozliczanie najmu i raport zarządzania.

ℹ️ W planach mamy dodanie funkcjonalności współwłasności i rozliczania przychodu na podstawie udziałów

Wielu zarządców jednak w takim przypadku ustala z właścicielami 1 osobę jako reprezentanta pozostałych i z nim się rozlicza.


W przypadku małżeństwa, gdy mają współwłasność i oboje mają widnieć jako sprzedawcy na dokumencie, można dodać ich jako 1 właściciela, a na karcie właściciela wpisać tak:

w polu imię: Anna i Piotr

w polu nazwisko: Kowalscy

Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami