FAQ - Właściciel ma kilka mieszkań. Kwota do wypłata zgadza się z saldem, ale analizując poszczególne mieszkania powinna być wyższa

→  Właściciel ma kilka mieszkań. Kwota do wypłaty zgadza się z saldem na koncie bankowym, ale analizując poszczególne mieszkania powinna być wyższa.   Jak wezmę pod uwagę przychody i koszty każdego mieszkania po kolei to kwoty nadwyżek z danego mieszkania nie zgadzają się z wyszczególnieniem w kosztach. 

W należności przyszłej za zarządzanie domyślnie włączona jest opcja:

Jeśli właściciel ma kilka nieruchomości, to w sytuacji, gdy jedna z nich ma saldo ujemne (kwota do wypłaty w raporcie jest np. -1000 zł), to jest ona kompensowana z przychodów innej nieruchomości.

Przykład:
Nieruchomość na Akacjowej ma saldo 2000 zł, natomiast na Miedzianej -1000 zł, więc kwota do wypłaty do właściciela będzie 1000 zł.

Niektóre nieruchomości w raporcie zarządzania mogą mieć kwotę do wypłaty na minus. Zgodnie z tą funkcją zostaną one skompensowane przychodem z innej nieruchomości.

Uwaga

Pamiętaj, że jeśli opcja zostanie wyłączona, to może wystąpić sytuacja, że dokument kosztowy dla właściciela będzie wygenerowany na wyższą kwotę niż środki dostępne na koncie bankowym.

Czy artykuł odpowiedział na Twoje pytanie? Dziękujemy za opinię Wystąpił problem z przesłaniem opinii. Prosimy spróbować ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami